Adventi gyertyagyújtások 2020

2020.12.18 19:54

Ádventi hírnök friss fenyőág,

Lobog a  negyedik gyertyaláng!

Karácsonyt várva lázban a föld,

Isteni gyermeket köszönt.

Ujjong a szívünk, dalra gyúl,

nincs már messze az Úr!

                2020. november 30-án Kósa Csilla, elsős kis diákunk által gyúlt lángra iskolánk adventi koszorúján az első gyertya, a hit gyertyája.

    Amint fellobbant az első gyertyaláng, valami abban a varázslatos pillanatban elkezdődött, valami csodálatos, amitől valahogy mindenki szíve hevesebben képes verni.  És ez nem más, mint a várakozás az év legszebb, legbensőségesebb ünnepére, a karácsonyra

December 7-én Végh Noel, második osztályos tanuló gyújtotta meg a második adventi gyertyát.

December 14-én a harmadik adventi gyertyát

Buzgó Mátyás Sebestyén, harmadik osztályos tanuló gyújtotta meg. 

December 18-án Simcsik Emma, negyedik osztályos tanulónk gyújtotta meg az utolsó gyertyáját az adventi koszorúnak.

Kedves Felsőseink!

Mások a mindennapjaink itt az iskolában, mióta nem lehettek közöttünk. De bízunk benne, már nem tart sokáig ez az állapot és újra együtt lehetünk Veletek! Tudjuk, nem egyszerű most sem Nektek, sem a Titeket tanító tanároknak. De tartsatok ki, szívjátok fel magatokat, a nehezített körülmények ellenére se lankadjatok, higgyetek magatokban, s tanuljatok, okosodjatok! Szeretettel gondolunk Rátok, különösen most, az első lobogó gyertya fényénél! 

 

"Minden napnak kell, hogy legyen egy aprócska csodája,

mely megérinti a lelkedet és az emlékét a szívedbe zárja."

 Szép adventi időszakot mindenkinek!


 

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.