1848/49 - emlékeztünk

2019.03.16 23:17

              2019. március 15-én, pénteken ünnepi díszbe öltözött iskolánk, hogy méltóképp emlékezzünk az 1848/49-es forradalom és szabadságharc eseményeire.

              Előkészületek sokasága előzte meg ezt a napot: a Dalos pacsirták és az Irodalmi kör lelkes próbái a szünetekben és az órák után, az osztályokból a hét folyamán forradalmi dalok hallatszottak, kokárdák és különböző nemzeti színű díszek, figurák készültek a nevelési órákon.  

               A közös megemlékezésnél körünkben üdvözölhettük a kilencven éves Pereszlényi Julianna nénit is, aki megható szavalatával járult hozzá az ünnepi hangulathoz.

               Másodikosaink a műsor után virágot helyeztek el a kopjafánál a szabadságharcra emlékezve.

               Az iskolában előadott színvonalas kultúrműsort a falu által szervezett megemlékezésen is előadták tanulóink. Bár az időjárás nagyon nem kedvezett a megemlékezésnek,  a zuhogó eső ellenére is megadtuk a módját az ünnepnek. 

Felkészítő pedagógusok: Mgr. Fodor Anikó, Mgr. Végh Andrea

Fotók: Mgr. Nagy Anita 


 

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.

Készítette: Mgr. Nagy Sándor