A Hegy - előadás Márton Áronról

2016.12.04 20:35

    2016. december 4-én, vasárnap délután Boros Károly atya javaslatára "A Hegy" című Márton Áron, erdélyi püspök életéről és munkásságáról készült mesterien összeállított képek és beszámolókkal tarkított dokumentumfilm első részét néztük meg a Móra Ferenc Alapiskolában. A dokumentumfilm szerkesztője és összeállítója, Nagy Zoltán hittanár Márton Áron (1896-1980) egykori gyulafehérvári püspök küzdelmes és hitvalló életútját mutatja be rokonok, tanítványok, munkatársak visszaemlékezései, korabeli újságcikkek és a szentéletű főpásztor beszédei, írásai alapján.

    A vetítésen nagy örömünkre szép számmal képviseltette magát minden korosztály. A folytatásra a következő évben kerül sor.  

 

 

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.

Készítette: Mgr. Nagy Sándor