A DAC arénában jártunk!

2017.03.13 22:05

     

    A dunaszerdahelyi FC DAC egy új program keretén belül 30 diákot és 2 kísérőtanárt lát vendégül egy mérkőzés erejéig. Ez azonban nem minden. Vállalja továbbá a még építés alatt lévő komplexum bemutatását is. A csomag részét képezi a diákok szállítása az iskolától a stadionig és vissza, valamint minden diák ajándékban részesül: egy DAC sállal gazdagodik.

    Az első iskola, ami részt vett a programban a Nyékvárkonyi Móra Ferenc Alapiskola volt. A harminc szerencsés diák izgatottan várta március 8-át, hogy végre elinduljunk a DAC- Poprád SlovnaftCup rangadóra. A mérkőzésre hangolódás már az iskolában elkezdődött, hisz Szeif Beáta és Bíró Laura tanító nénik arcfestéssel készítették fel a legkisebbeket a összecsapásra. Délután négy órakor elindultunk az értünk küldött autóbusszal. Már ekkor mindenki szurkolói lázban égett, zengett az autóbusz a „HAJRÁ DAC!„ kiáltásoktól. A helyszínre megérkezve ifjabb Pecze Károly várt bennünket. Az ő idegenvezetésében tekintettük meg a még álló régi lelátót, ahol a stúdió is található. A gyerekek nagy érdeklődéssel szemlélték a technikát, amivel a kivetítőt és a hangszórókat kezelik. Ezt követően Pecze úr átadta az ajándéksálakat, melyeket a nebulók azonnal a nyakukba kötöttek. Következő állomásként a pénztárakat vettük górcső alá, ezután a beléptető kapuk és a szuvenír bolt következett. Idegenvezetőnk beszélt a készpénzzel feltölthető kártyák használatáról, és megmutatta azok töltésére szolgáló automatákat. Utunk ezután a B lelátóra vezetett, ahol az elhivatottságukról méltán híres „B közép” szurkolói már gyülekeztek. Pecze úr ezután a büfék bemutatásával folytatta, majd a helyünkre kísért bennünket a C2-es szektorba.

    A mérkőzés félidejében alkalmunk nyílt a játékosok szemszögéből is megcsodálni az arénát, hisz levonultunk a pályára egy közös fotózásra pár játékossal. Eközben a hangosbemondó az iskola nevét harsogta, a szurkolók pedig üdvrivalgással köszöntöttek bennünket, amit mi fülig érő mosollyal és lelkes integetéssel viszonoztunk. Nem mindennapi érzés keríti hatalmába az embert, mikor több ezer szempár kereszttüzében áll egy hatalmas stadionban.

    Miután a diákok begyűjtötték a labdarúgóktól az aláírásokat, újra helyet foglaltunk és izgultuk végig a bár gólnélküli, de unalmasnak semmiképp sem mondható  második félidőt.

    A mérkőzés végén sajnos a vendégek ünnepelhettek, így egy a győzelmi mámor, ami kimaradt kirándulásunk során. A diákok rengeteg élménnyel gazdagodtak, melyeket napokig meséltek társaiknak.

                                                                                                Mgr. Bindics Barnabás

 

Hogy éreztem magam a mérkőzésen? - gyerekszáj

„Nekem nagyon nagy élmény volt a focimérkőzés. Ez volt az első focimeccsen való részvételem. Nagyon tetszett, mivel sok mindenben részesültünk.“                                         B. Martin

 

„Nagyon jól éreztem magam a futball mérkőzésen. Szuper volt együtt lenni az osztálytársaimmal  és végig szurkolni a meccset. A klubtól kapott ajándéksálnak nagyon örültem.“                        D. Lara

 

„A DAC Aréna látványa számomra csodálatos volt. A focistákkal is találkozhattunk, és az ajándékba kapott  sálamat is aláírták. A hangulat kiváló volt. Biztosan legközelebb is elmegyek.“          B. Lili

 

„Én nagyon élveztem ezt a kirándulást. Igaz, hogy én már többször is voltam az Arénában, de még mindig tudtak újat mutatni. A meccset is nagyon élveztem, örültem, hogy elmehettem.  A hangulat nagyon jó volt! Köszönet a szervezésért  Laura tanító néninek és a DAC vezetőségének.“        Cs. Bálint

 

„A DAC meccs számomra fantasztikus volt! Mégha a csapat nem is nyert, számomra egy főnyeremény volt, hogy eljuthattam az Arénába.  Mikor a 4. percben a DAC kapott egy gólt, kicsit elszomorodtam, de még akkor is hittem benne, hogy a DAC fog nyerni. De végül nem így végződött.  Sebaj! Majd legközelebb! Egyébként a leges legjobb nap volt a 2017-ben!“                                                           K. Gayatri

 

„Egy márciusi napon bepillanthattunk a sárga-kékek világába. Nagyon sok volt a szurkoló, volt éneklés, kiabálás, biztatás. Igaz, hogy a csapat nem nyert, de ez sem vette el kedvünket.  A konfetti csillagágyúnkat is a magasba lőttük a DAC tiszteletére.  Hajrá srácok, hajrá DAC!"                     P. Ábel

 

"A focis nap nagyon jól sikerült. A meccs élvezetes volt, annak ellenére, hogy a DAC kikapott.  Egy jó játékot láthattunk. Nekem nagyon tetszett  minden, de hatalmas kivetítő lenyűgözött. Laura tanító néni mondta:  - Olyan ez, mint egy  egy hatalmas plazmatévé! Új élményekkel  tértem haza. "                              K. Viktor

!!!!!!!!!!

Hálásan köszönjük ezt a csodás élményt, lehetőséget az FC DAC -nak, Bíró Gyuri bácsinak és Laura néninek! Nagyon szépen köszönjük Pecze Károlynak, Polácsek Csillának és Bindics Barnabásnak e feledhetetlen délutánról készült nagyszerű képeket!

 

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.